Naujienos

Kaune duris atvėrė modernus policijos komisariato pastatas

Kaune oficialiai atidaryta nauja apskrities vyriausiojo policijos komisariato būstinė, pastatyta viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.

Šį projektą Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos įgyvendina kartu su privačiu partneriu – bendrove „Merko statyba“ ir jos dukterine įmone „VPSP 2“. Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ekspertai Policijos departamentui teikė finansinę, teisinę bei techninę pagalbą ne tik viešojo pirkimo procedūrų metu atrenkant partnerį, bet ir įgyvendinant sutartį. Už infrastruktūros sukūrimą, jos priežiūrą ir paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį privačiam subjektui bus sumokėta 17,2 mln. eurų grynąja dabartine verte (su PVM). 

Energiją gamina saulės jėgainė

Radvilėnų plente iškilęs modernus keturių aukštų administracinis pastatas atitinka A++ energetinę efektyvumo klasę, visa jam reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių energetinių šaltinių – ją gamina ant stogo sumontuota 300 kilovatų galios saulės jėgainė, taip pat pastatas bus aprūpinamas ir geotermine energija.  

Teritorijoje taip pat iškilo ir vienaaukštis ūkinis pastatas kartu su stogine automobiliams. Šalia įrengta ir daugiau nei 400 automobilių talpinanti aikštelė. Pastačiusi infrastruktūrą, „Merko statyba“ per savo bendrovę „VPSP 2“ ir toliau ją prižiūrės dar dvylika metų. 

Naujame komisariato pastate įsikurs trys policijos komisariatai bei kiti padaliniai – iš viso jame dirbs apie 450 policijos pareigūnų arba beveik trečdalis Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų ir darbuotojų. Pastate taip pat įrengtos ir laikino sulaikymo patalpos. Policijos departamentas į naujas patalpas planuoja užbaigti kraustytis iki kitų metų sausio 1-os dienos.

Policija rodo sektiną pavyzdį 

Tai jau ne pirmasis Policijos departamento bendradarbiavimo su verslu, pasitelkiant viešąją ir privačią partnerystę, projektas. Šiuo metu departamentas yra pasirašęs tris valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutartis – dėl Vilniaus, Kauno ir Panevėžio policijos komisariatų statybos.

Policijos departamentas taip pat įgaliojo CPVA atlikti ir ketvirtojo projekto – Šiaulių komisariato statybos ir paslaugų teikimo pirkimo procedūras, atrenkant privatų partnerį. Sutartį planuojama  pasirašyti 2022 m. birželio mėnesį.

Policijos departamentas nuosekliai ir nustatytais terminais įgyvendina viešos ir privačios partnerystės projektus, o tai didina privačių partnerių pasitikėjimą viešuoju sektoriumi ir kartu su juo įgyvendinamais projektais. 

 

Nuotraukos autorius Evaldas Lasys

Merko 1.jpg
Paskutinė atnaujinimo data: 2021 12 02