Naujienos

Baigtos Rokantiškių ir Pajūrio karinių miestelių statybos

1704896122530.jpg

Krašto apsaugos ministerija kartu su privačiu partneriu baigė įgyvendinti viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) projektus – Lietuvos kariuomenei perduoti kariniai miesteliai Rokantiškėse (Vilniaus r.) ir Pajūryje (Šilalės r.). Netrukus juose įsikurs šalies kariai.

Anot Krašto apsaugos ministerijos, tai didžiausi per pastaruosius 30 metų krašto apsaugai perduoti įgyvendinti infrastruktūros projektai, rašoma Krašto apsaugos pranešime.

Naujai pastatytuose kariniuose miesteliuose, šalia kareivinių ir štabo statinių, taip pat pastatytos valgyklos, remonto dirbtuvės, degalinės, plovyklos, technikos saugojimo parkai, sporto kompleksai ir visa kita kariams būtina infrastruktūra.

Partnerystės sutartis dėl karinių miestelių statybos su privačiais projektų vystytojais Krašto apsaugos ministerija pasirašė 2021 metų sausį. Kaip ministerija nurodo pranešime, tai pirmas kartas, kai karinės infrastruktūros projektai įgyvendinami bendradarbiaujant su verslu.

Prie šių ypatingos svarbos infrastruktūros projektų sėkmės prisidėjo ir Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). Agentūros ekspertai padėjo Krašto apsaugos ministerijai atrinkti privatų projektų partnerį ir iki šiol konsultuoja dėl sutarčių įgyvendinimo ir priežiūros.

Šiuo metu CPVA prisideda prie trečiojo karinio miestelio Šiauliuose projekto įgyvendinimo. Planuojama, jog šis bus atidarytas taip pat dar šiais metais.

Iš viso trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,4 tūkst. karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024 03 19