Dar vienas sėkmingas viešosios ir privačios partnerystės projektas, kuriame pirkimą vykdė CPVA

„BaltCap“ antrinė įmonė „Investicijų uostas“ kartu su specialiai šiam projektui įkurta įmone „Safe community“ VPSP būdu suprojektuos ir pastatys Šiaulių policijos komisariatą. Tai bendrovės įsipareigoja padaryti per trejus metus ir dar 12 metų teikti komisariato priežiūros paslaugas, įskaitant valymą, teritorijos bei sistemų priežiūrą.
„BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis sako, kad sisteminis policijos pastatų atnaujinimas VPSP būdu yra bene didžiausia Lietuvos viešojo sektoriaus infrastruktūros atnaujinimo sėkmės istorija pastaraisiais metais.
„Efektyvus ir savalaikis projektų įgyvendinimas jau leidžia suvokti ir išmatuoti naudą išaugusių statybos kainų, komunalinių išlaidų bei augančių palūkanų akivaizdoje“, – sako Š. Stepukonis.
Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, įgyvendinus projektą policijos darbuotojai dirbs moderniose patalpose, atitinkančiose A++ energinę klasę, be to, bus efektyviau naudojamos lėšos, apie 21 proc. sumažės bendras komisariato pastatų plotas.
Purienų gatvėje (Šiauliai) 1,4 ha ploto sklype bus pastatytas 4 aukštų beveik 5,2 tūkst. kv. metrų ploto pastatas, jame dirbs 245 darbuotojai, bus įrengta apie 270 vietų automobilių aikštelė. Šiuo metu Šiaulių policija veikia aštuoniuose pastatuose, kurių bendras plotas siekia 7,8 tūkst. kv. metrų.
Viešojo pirkimo konkursas įgyvendinti Šiaulių policijos komisariato projektą buvo paskelbtas 2020 m. lapkritį, laimėtojas – „BaltCap“ antrinė įmonė „Investicijų uostas“ – paaiškėjo šių metų kovą. Pirkimo procedūras vykdė Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).
Pasak CPVA Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertės Neringos Pažūsienės, nors pirkimo procedūras lydėjo teisminiai ginčai, šie buvo sėkmingai laimėti, ir tai tik parodo, kad darbas atliktas kokybiškai.
„Jeigu nebūtų buvę teisminių ginčų, pirkimo procedūros būtų atliktos per rekordiškai trumpą 15 mėnesių laikotarpį. Su komanda padarėme milžinišką darbą. Mums, CPVA, šis projektas svarbus ne tik dėl įsipareigojimų mūsų ilgalaikiam partneriui – Policijos departamentui – įvykdymo, bet ir dėl to, kad tai pilotinis CPVA vykdomas pirkimas įgyvendinant VPSP projektą. Tikimės, kad netolimoje ateityje galėsime padėti ir kitoms institucijoms vykdyti privačių partnerių atrankų procedūras“, – teigia CPVA Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertė Neringa Pažūsienė.
Šis VPSP projektas yra jau ketvirtas, kurį Policijos departamentas, padedant CPVA, įgyvendina bendradarbiaujant su privačiu sektoriumi.