Naujienos

Laimėjus teisminius ginčus dėl Šiaulių policijos komisariato, VPSP projektas tęsiamas

policija.jpg

Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) laimėjimu baigėsi du teisminiai ginčai. Abu jie buvo inicijuoti dėl viešojo ir privataus sektorių partnerytės (VPSP) būdu ketinamo pastatyti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato. Atrankoje dalyvavusių privačių bendrovių pateikti ieškiniai pripažinti kaip nepagrįsti.  

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos dar 2020 m. įgaliojo CPVA vykdyti privataus partnerio atranką projektui. Privačiam partneriui numatyta perduoti statinių projektavimo, statybos ir įrengimo darbus, statinių administravimą, jų priežiūrą bei atliekų tvarkymo paslaugas. Kaip ir įprasta šio tipo konkursuose, praėjo daugiau nei metai, kol buvo sudaryta pasiūlymų eilė ir paskelbtas laimėtojas, kuriuo tapo privati bendrovė „Investicijų uostas“. 

Netrukus po to privati bendrovė „Sip 1“ inicijavo teisminį ginčą dėl to, kad pasiūlymas buvo pateiktas tik pirmos vietos laimėtojui, o antros – ne. Pralaimėjusi šį ginčą pirmosios instancijos teisme, aukštesnei instancijai sprendimo bendrovė nebeskundė.  

Kitą teisminį ginčą inicijavo antrą vietą konkurse užėmusi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ antrinė įmonė „Salvinta“. Ši apskundė sprendimą dėl konkurso laimėtojo. Taikydamas laikinąsias apsaugos priemones, kol buvo aiškinamasi, teismas sustabdė konkursą. Pirmosios instancijos teismas bendrovės „Salvinta“ pateiktą ieškinį pripažino kaip nepagrįstą. Š. m. spalio 27 d. Apeliacinis teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismo sprendimas buvo teisingas ir skundą taip pat atmetė. Šis sprendimas panaikina laikiną konkurso sustabdymą ir įgalina tęsti projekto vykdymą.  

CPVA laimėti teisminiai ginčai tik patvirtina, kad atranka vykdyta atsakingai laikantis teisinio reglamentavimo. CPVA ir anksčiau konsultavo Policijos departamentą dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu įgyvendinamų komisariatų Vilniuje, Kaune, Panevėžyje statybų projektų. Galop konsultacijos išaugo į dar glaudesnį bendradarbiavimą, pirmą kartą patikint CPVA privataus partnerio atrankos vykdymą pagal įgaliojimą. 

Partnerystės dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato projekto sutartį planuojama pasirašyti 15 metų laikotarpiui. Numatoma, kad naujasis komisariato pastatas Šiauliuose iškils per trejus metus, o paslaugos bus teikiamos 12 metų. Skaičiuojama, kad projekto investicijų vertė gali siekti iki 8,78 mln. eurų su PVM. 

Įgyvendinus šį projektą, bus optimizuota Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato infrastruktūra, padidės turto valdymo efektyvumas, taip pat bus pagerintos darbo sąlygos darbuotojams, pagerės teikiamų viešųjų paslaugų kokybė. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 05 25