VPSP projektai ir statistika - Naujienos

Lietuvą aplankė UNECE atstovas

unece.png

Centrinę projektų valdymo agentūrą aplankė ypatingas svečias – Jungtinių Tautų Ekonomikos komisijos Europai (UNECE) Bendradarbiavimo ir partnerysčių skyriaus vadovas Tony Bonnici.  

Į Lietuvą atvykęs Jungtinių Tautų atstovas susitiko su agentūros direktore Lidija Kašubiene bei Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertais. Kartu su svečiu aptartos tolesnės bendradarbiavimo galimybės. 

Vizito metu Jungtinių Tautų atstovas taip pat lankėsi ir Kauno rajone – Zapyškyje, Kačerginėje ir Mastaičiuose – atnaujintose mokyklose. Šis ugdymo įstaigų atnaujinimo projektas buvo apdovanotas tarptautiniuose apdovanojimuose Public Private Partneships and Infrastructure Award 2023. Projektą UNECE įvertino už pritaikytus sprendimus, orientuotus į aplinkosaugą ir tvarumą, neutralų poveikį aplinkai bei replikavimo galimybes. Šiuolaikiškai įrengtas klases, technologijų kabinetus, erdvias sporto erdves ir bibliotekas Jungtinių Tautų pareigūnui aprodė ir patys vaikai. T. Bonnici ypač sužavėjo miško darželis ir jame įrengtas vabalų viešbutis. „Nuostabus darželis, įspūdinga mokykla miške. Tai, ką turite, yra unikalu!“ – sakė UNECE pareigūnas.  

Bendradarbiavimo ir partnerysčių skyriaus vadovas su projektą pristatančiu video dalinosi ir keliaudamas į vizitus kitose šalyse, Lietuvos projektas ir jo pristatymas įkvėpė ne vieną šalį.

Projekto metu buvo pastatytos ir atnaujintos 3 mokyklos su išplėsta sporto infrastruktūra; sukurta 540 naujų mokymosi vietų vietiniams vaikams, kuriems nuo šiol nebereikės vykti į nutolusias mokyklas, modernizuotas baseinas, galintis per metus aptarnauti iki 24 tūkst. Lankytojų, pagerinta mokyklų energetinė klasė, leisianti sumažinti jų priežiūros išlaidas ir išmetamo CO2 kiekį. 
 
Projektas įgyvendintas  Kauno rajono savivaldybės kartu su privačiu partneriu BaltCap infrastructure fund.  CPVA Kauno rajono savivaldybei teikė finansinę ekspertinę pagalbą, dalyvavo privataus partnerio atrankoje, derybose. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 10 11