Viešųjų investicijų finansavimo šaltiniai - Finansavimo šaltinių katalogas

Europos socialinis fondas plius

Finansavimo formaDotacija, Viešieji pirkimai, Apdovanojimai
TipasVeiklai vykdyti
Finansavimo galimybėsGalima gauti finansavimą
Veiklos sektoriusSocialinės paslaugos, Jaunimas, Bendradarbiavimas ir plėtra, Švietimas ir mokymas, Užimtumas, Plėtra, Sveikatos apsauga
Finansuojamos veiklosMokymai, Keitimasis žiniomis ir patirtimi, Parama užimtumo didinimui, Naujų įrankių/sprendimų kūrimas, Parama vystymui ir plėtrai
Atrankos būdasKonkursas, Patvirtintų projektų finansavmas, Pirkimų (įsigijimų) konkursai
Galimų pareiškėjų tipaiViešieji ir privatūs juridiniai asmenys
Priemonės metai2021-2027

„Europos socialinis fondas +“ bus pagrindinė ES finansinė priemonė, padėsianti įgyvendinti Europos socialinių teisių ramsčio principus, skatinant darbo vietų kūrimą, kuriant teisingą bei socialiai įsitraukusią visuomenę. Fondas taip pat suteiks trukstamus resursus šalių- narių visuomenėms ir ekonomikoms atsigaunant po koronaviruso krizės.
Tai nauja patobulinta ankstesnio Europos socialinio fondo versija, sukurta sujungus ankstesnius instrumentus: Europos socialinį fondą, Jaunimo užimtumo iniciatyvą (JUI), Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondą (EPLSAF), Europos Sąjungos užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI) ir ES sveikatos programą.
Fondo tikslai:
- Investicijos į jaunus, besimokančius žmones, labiausiai nukentėjusius nuo socialinių-ekonominių krizių (12,5 proc. fondo lėšų);
- Pagalba socialiai pažeidžiamiems asmenims, praradus darbą ar sumažėjus pajamoms (25 proc. fondo lėšų)
- Suteikti maistą ir pagr. materialinę pagalbą skurstantiems (3 proc. fondo lėšų)
- Investicijos įvaikus, kenčiančius krizių pasekmes (5 proc. fondo lėšų)
- Tiesioginė parama socialinėms inovacijoms, darbo jėgos mobilumui, socialinei enterprenerystei įgyvendinant Užimtumo ir socialinių inovacijų programą (676 ml. eur)
ESF+ bus labiau suderintas su kitais fondais, kurių lėšomis remiami žmonės, pvz., „Erasmus“, Prieglobsčio ir migracijos fondu, Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondu ir Reformų rėmimo programa, ir juos papildys.

Bendras biudžetas - 99,26 mlrd. EUR

Administruojančios institucijos

EK Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas (EMPL GD)

Koordinuoja Lietuvoje

LR Finansų ministerija

Ekspertinis vertinimas

Konkursai skelbiami keletą kartų metuose

ESF+ dalis, kuriai taikomas pasidalijamasis valdymas, ir toliau bus sanglaudos politikos dalis ir bus iš esmės reglamentuojama Bendrųjų nuostatų reglamentu (BNR). Daugumai kitų fondų, kuriems taikomas pasidalijamasis valdymas, bus taikomos tos pačios valdymo, programavimo, stebėsenos, audito ir kt. taisyklės.
Valstybių narių programose ir toliau galės būti įtrauktos ERPF ir ESF+ lėšos, vykdant kelių fondų finansuojamas programas. Šalių -narių atsakingos institucijos nukreips fondo lėšas į projhektus, atitinkančius specifinius šalių poreikius.
Fondo programose kaip pareiškėjas gali dalyvauti bet kuris teisės subjektas, įsteigtas pagal Sąjungos teisę, arba bet kuri tarptautinė organizacija.
EK tiesioginio valdymo būdu administruos lėšas skirtas užimtumui bei socialinėms inpovacijoms pagal Užimtumo ir socialinių inovacijų programą.

Fondo reglamentavimo lygmenyje nenustatoma.
Detalizuojama kiekvieno atskiro kvietimo teikti paraiškas metu.

Gali skirtis kiekvienoje valstybėje-narėje, prikalusomai nuo jos ekonominio išsivystymo lygmens. Detaliau skelbiama veiksmų programoje.

Žemės ir nekilnojamojo turto pirkimo, infrastruktūros teikimo išlaidos ir baldų, įrangos ir transporto priemonių pirkimo išlaidos įprastai nebus tinkamos finasuoti ESF+ lėšomis.

Vykdant ESF+ programas ir projektus turės būti sprendžiami atsižvelgiant į Europos socialinių teisių ramstį per Europos semestrą nustatyti uždaviniai.
- valstybės narės, kuriose yra labai daug nesimokančių ir nedirbančių jaunuolių, turės skirti ne mažiau kaip
12,5 proc. ESF+ lėšų priemonėms, kuriomis remiamas jaunimo užimtumas ir jaunų žmonių aktyvumo
skatinimas;
- valstybės narės turėtų skirti bent 25 proc. ESF+ lėšų priemonėms, kuriomis skatinama socialinė įtrauktis ir kurios yra skirtos labiausiai skurstantiems.

Bendru atveju, ESF paramos gavėjais gali būti:
- socialinės, kultūros ir švietimo organizacijos;
- darbuotojų ir darbdavių organizacijos, taip pat mokymus, pagalbą darbuotojams teikiančios ir darbo rinkos priemones vykdančios organizacijos;
- NVO ir labdaros fondai;
- viešojo administravimo ir vietos savivaldos institucijos;
- įmonės ir asociacijos

ESF+ ir programos „Erasmus“ veikimo sritys yra panašios – pagalba žmonėms įgyti naujų įgūdžių, kvalifikacijos kėlimas atsiliepiant į pramonės poreikius, skaitmeninių įgūdžių gerinimas ir švietimo bei mokymo kokybė. Todėl bus stiprinamas ESF+ ir programos „Erasmus“ bendradarbiavimas. Tikslus bendradarbiavimo pobūdis išsamiau aprašomas ESF+ darbo programose ir programų vadovuose.
ESF+ ir toliau rems trečiųjų šalių piliečių integraciją vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu papildydamas Prieglobsčio ir Migracijos fondą.
ESF+ ir Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondas (EGF) toliau papildys vienas kitą, kadangi ESF+ ir toliau rems prevencines ir išankstines priemones, o EGF išliks neatidėliotinos pagalbos fondu.

Finansuojamos priemonės ir veiklos, kuriomis siekiama:
- suteikti daugiau galimybių įsidarbinti visiems darbo ieškantiems asmenims, visų pirma jaunimui ir ilgalaikiams bedarbiams, taip pat neveikliems žmonėms, propaguoti savarankišką darbą ir socialinę ekonomiką;
- modernizuoti darbo rinkos institucijas ir jų teikiamas paslaugas,
- skatinti mokymąsi visą gyvenimą;
- skatinti trečiųjų valstybių piliečių ir marginalizuotų bendruomenių, pavyzdžiui, romų, socialinę ir ekonominę integraciją;
- skatinti žmonių, kuriems gresia skurdas ar socialinė atskirtis, įskaitant pačias nepalankiausias sąlygas turinčius asmenis ir vaikus, socialinę integraciją;
- mažinti materialinį nepriteklių pačias nepalankiausias sąlygas turintiems asmenims teikiant pagalbą maistu.
- rengti mokslo darbuotojų mokymus, skatinti aukštojo mokslo institucijų, profesinio mokymo įstaigų, mokslinių tyrimų ir technologijų centrų, įmonių ir grupių tinklaveiką ir partnerystę ir remti labai mažas, mažąsias ir vidutines įmones bei socialinę ekonomiką;
- skatinti sveikatinimą ir ligų prevenciją, didinamas sveikatos sistemų rezultatyvumas, prieinamumas ir tvarumas ir užtikrinamas sveikatos priežiūros paslaugų saugumas.

ES narės, Europos ekonominė erdvė

ESF + remia ir papildo valstybių narių politiką ir teikia jai pridėtinės vertės, kad būtų užtikrintos lygios galimybės, galimybės įsidarbinti, tinkamos darbo sąlygos, socialinė apsauga ir įtrauktis bei aukšto lygio žmonių sveikatos apsauga.

SANGLAUDA, ATSPARUMAS IR VERTYBĖS
Paskutinė atnaujinimo data: 2022 01 31