Viešųjų investicijų finansavimo šaltiniai - Finansavimo šaltinių katalogas

Vidaus saugumo fondas

Finansavimo formaDotacija, Viešieji pirkimai, Apdovanojimai
TipasVeiklai vykdyti, Infrastruktūrai ar kitam ilgalaikiui turtui kurti
Finansavimo galimybėsGalima gauti finansavimą, Bus galima gauti finansavimą
Veiklos sektoriusTeisėtvarka/ saugumas
Finansuojamos veiklosMokymai, Techninė parama administravimui, Naujų įrankių/sprendimų kūrimas, Partnerystės vystymas, Informacijos sklaida
Atrankos būdasPatvirtintų projektų finansavmas
Galimų pareiškėjų tipaiValstybės institucijos
Priemonės metai2021-2027

Naujasis Vidaus sienų fondas (VSF) yra finansavimo priemonė, kuri turėtų padėti užtikrinti aukšto lygio saugumą Sąjungoje, visų pirma kovojant su terorizmu ir radikalizacija, organizuotu nusikalstamumu ir kibernetiniais nusikaltimais, padedant nusikaltimų aukoms ir jas apsaugant.
Pagrindiniai tikslai:
- aktyviau keistis informacija tarp ES teisėsaugos institucijų;
- intensyvinti tarpvalstybines bendras operacijas;
- stiprinti kovos su nusikalstamumu ir jo prevencijos užtikrinimo pajėgumus
Siekiant užtikrinti geresnį ir labiau integruotą ES išorės sienų valdymą, Sienų valdymo ir vizų priemonė buvo perkelta iš Vidaus saugumo fondo į naująjį Integruotą sienų valdymo fondą.
Naujasis Vidaus saugumo fondas grindžiamas ankstesniojo Vidaus saugumo fondo Policijos priemone.

Bendras biudžetas -1,93 mlrd. EUR
Be Vidaus saugumo fondui numatytų lėšų, beveik 1,1 mlrd. EUR bus skirta ES agentūroms saugumo srityje remti – Europos policijos biurui (Europolui), Europos Sąjungos teisėsaugos mokymo agentūrai (CEPOL) ir Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centrui (ENNSC).

Administruojančios institucijos

EK Migracijos ir vidaus reikalų generalinis direktoratas (HOME GD)

Koordinuoja Lietuvoje

LR Vidaus reikalų ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA)

Ekspertinis vertinimas

Įgyvendinimas bus vykdomas taikant pasidalijamąjį, tiesioginį arba netiesioginį valdymą. Finansinis paketas bus naudojamas taip: 60 proc. bus skirta valstybių narių programoms, kurios bus įgyvendinamos pagal pasidalijamojo valdymo principą, o 40 proc. bus skirta teminei priemonei (paremtai metinemis ir daugiamete programomis) ir bus naudojama konkretiems veiksmams nacionaliniu arba tarptautiniu lygmeniu, Sąjungos veiksmams ir pagalbai ekstremaliosios situacijos atveju. Teminės priemonės paketas taip pat bus naudojamas Komisijos iniciatyva teikiamai techninei paramai.
Kiekvienai valstybei narei bus skirta vienkartinė fiksuoto dydžio 5 mln. EUR suma, kad būtų užtikrinta kritinė masė programavimo laikotarpio pradžioje, likusi dalis bus kintama, jos dydis priklauso nuo nustatytų kriterijų (BVP, teritorija, gyventojų skaičius).
Valstybė narė gali iki 10 proc. sumos, iš fondo skirtos programai, naudoti veiklos paramai valdžios institucijoms, atsakingoms už užduotis ir paslaugas, kurios yra ES naudinga viešoji paslauga, finansuoti.

Bendro finanasavimo norma gali skirtis nuo 75 iki 100 proc visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Detaliau aprašyta Fondo Reglamento 11 str.

Netaikoma. Projektai finansuojami skiriant dotacijas

Fondo paramą galės gauti tik apibrėžtas ratas Lietuvos valstybės institucijų, kurios įgyvendins projektus, patvirtintus 2021-2027 m nacionalinės VSF programos projektų sąraše.

Fondu siekiama stiprinti tarpvalstybinį operatyvinį bendradarbiavimą, susijusį su tarpvalstybinio nusikalstamumo prevencija, nustatymu ir tyrimu, ir remti pastangas, kuriomis siekiama stiprinti gebėjimus užkirsti kelią tokiam nusikalstamumui, įskaitant terorizmą, visų pirma stiprinant visų valstybių narių valdžios institucijų, pilietinės visuomenės ir privačių partnerių bendradarbiavimą.

Fondo finansinė parama visų pirma turėtų padėti remti policijos ir teisminį bendradarbiavimą ir prevenciją sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo, neteisėtos prekybos ginklais, korupcijos, pinigų plovimo, prekybos narkotikais, nusikaltimų aplinkai, keitimosi informacija ir prieigos prie informacijos, terorizmo, prekybos žmonėmis, naudojimosi neteisėta imigracija, seksualinės prievartos prieš vaikus, vaikų seksualinio išnaudojimo, smurto prieš vaikus vaizdų ir vaikų pornografijos platinimo bei kibernetinių nusikaltimų srityse. Fondo lėšomis taip pat turėtų būti remiama žmonių, viešųjų erdvių ir ypatingos svarbos infrastruktūros apsauga nuo saugumo incidentų ir veiksmingas su saugumu susijusios rizikos ir krizių valdymas, be kita ko, plėtojant bendrą politiką (strategijas, politikos ciklus, programas ir veiksmų planus), teisės aktus ir praktinį bendradarbiavimą;

ES narės

Fondo investicijos sieks pagerinti keitimąsi informacija (tarp valstybių narių valdžios institucijų, atitinkamų ES organizacijos, trečiųjų šalių ir tarptautinių organizacijų);
stiprinti tarpvalstybinį bendradarbiavimą, įskaitant bendras operacijas, susijusias su tarpvalstybiniu terorizmu bei organizuotu nusikalstamumu;
stiprinti valstybių narių galimybes užkirsti kelią nusikalstamumui, terorizmui ir kovoti su jais, taip pat valdyti su saugumu susijusius incidentus, riziką ir krizes.

SAUGUMAS IR GYNYBA
Paskutinė atnaujinimo data: 2022 01 31