Naujienos

Netrukus startuos antra intitucinio tutoriato grupė

Vasario 14 ir 20 dienomis Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ekspertai supažindins Vilniaus universiteto Teisės fakulteto (VU TF) studentus su institucinio tutoriato, rengiančio būsimus viešojo sektoriaus teisininkus, galimybe. Tutoriatą nuo 2021 m. įgyvendina CPVA, bendradarbiaujant su VU TF.

Indrė-tutoriatas-atsiliepimas.jpg

„Tutoriatas yra išskirtinė galimybė diskutuoti kartu su savo srities ekspertais ir išbandyti save viešajame sektoriuje“, – sako Indrė Liutkutė, institucinio tutoriato absolventė.

Tutoriatas – tai tutoriaus ir studentų ugdymo forma, skirta papildomai vystyti studentų kritinio mąstymo, argumentavimo ir loginius gebėjimus, plėtoti jų dalykinę kompetenciją tam tikroje teisės mokslo ar teisinės praktinės veiklos srityje. O šiuo atveju – tai išskirtinė proga jau pažengusiems VU TF studentams pagilinti teisės žinias kompleksinių derybų meno, viešojo sektoriaus interesų atstovavimo, teisėkūros, didelės vertės projektų valdymo ir kitose srityse.

Tutoriato metu studentai supažindinami plačiau su viešųjų investicinių projektų įgyvendinimu, daug dėmesio skiriant viešojo ir privataus sektorių partnerystei (VPSP). Tai toks projektų įgyvendinimo būdas, kai institucijos perduoda tradiciškai viešajam sektoriui priskiriamas funkcijas privačiam subjektui. Pastarasis investuoja į konkrečią veiklą ir jai vykdyti reikalingą turtą, o už tai gauna nustatytą atlyginimą, kuris išmokamas per visą sutarties laikotarpį. VPSP būdu sėkmingai statomos ar atnaujinamos mokyklos ir vaikų darželiai, sporto centrai ir stadionai, keliai, tiltai ir tuneliai, ligoninės, policijos komisariatai, kariniai miesteliai ir kiti svarbūs objektai.

Tutoriato metu VU TF studentai galės ne tik pagilinti teorines žinias, bet ir atlikti profesinę praktiką CPVA. Pažangiausiems galės būti pasiūlyta ir įsidarbinimo agentūroje galimybė.

Tutoriatas bus pristatomas nuotoliniu būdu, „MS Teams“ platformoje. 

Vasario 14 d., trečiadienį, 11:00–12:00 val. – prisijungimo nuoroda
Vasario 20 d., antradienį, 16:00–17:00 val. – prisijungimo nuoroda

Paskutinė atnaujinimo data: 2024 03 19