Naujienos

Duotas startas trijų karinių miestelių statybai

sauktiniai-5e1f07560bc3c.jpg

 

Krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui pasirašius viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės sutartis dėl karinių dalinių viešosios infrastruktūros sukūrimo ir viešųjų paslaugų teikimo, duotas startas trijų karinių miestelių Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose projektų įgyvendinimui. 

Krašto apsaugos ministerija (KAM), bendradarbiaudama su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), praėjusių metų pabaigoje sėkmingai užbaigė 1,5 metų trukusią privačių partnerių šiems projektams atranką. Karinį dalinį Šiauliuose statys ir paslaugas teiks bendrovė „Partnerystės projektai keturi“, o dalinius Šilalės ir Vilniaus rajonuose – bendrovė „Salvinta“. 

Šiuo metu turimi Lietuvos koviniai pajėgumai yra nepakankami atgrasyti potencialią karinę agresiją Baltijos šalių teritorijoje, todėl įgyvendinus šį projektą jie bus padidinti, bus vykdomi ir Lietuvos įsipareigojimai NATO dėl kolektyvinės gynybos stiprinimo.

Įgyvendinant šiuos strateginius šalies projektus, CPVA teikė teisinę, finansinę ir techninę ekspertinę pagalbą nuo pat projektų rengimo pradžios iki sutarčių pasirašymo.

Valstybės turtiniai įsipareigojimai visuose trijuose projektuose siekia apie 168 mln. eurų. Tai – pats didžiausias finansine išraiška VPSP projektas Lietuvoje, sulaukęs ir dalyvių iš užsienio dėmesio. 

Partnerystės sutarčių trukmė siekia 15 metų. Infrastruktūrai sukurti planuojama skirti apie dvejus su puse metų,  maždaug dvylikos su puse metų laikotarpis numatytas infrastruktūrai prižiūrėti.

Privatūs partneriai sukurs karinėms funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą Šiauliuose, Šilalėje ir Vilniaus rajone, prisiims ir statybos darbų bei sukurtos infrastruktūros priežiūros ir valdymo rizikas. Mokėjimai privatiems partneriams bus pradėti mokėti tik po to, kai bus sukurta infrastruktūra ir pradėtos teikti kokybiškos paslaugos. 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 01 08